Kategorie: Historie klubu, Zajímavosti, Aktuality

DĚKUJEME ZA PODPORU V UPLYNULÉ SEZÓNĚ!

Hodnocení sezóny 2013/2014

Příští rok nás čeká DIVIZE!

      Vážení a milí fandové a příznivci našeho (vašeho) klubu! Srdečně bychom vám všem chtěli poděkovat za uplynulou sezónu. Doufáme, že jste postup zapili minimálně tak, jako my! Věřte nám, byla to fuška a na místní diskotéce nás asi dlouho nebudou chtít vidět.

     Ale pojďme se poohlídnout za právě skončenou sezónou a trochu rekapitulovat. Událo se několik zásadních věcí. Ta první a asi největší se uskutečnila ještě před samotným začátkem soutěže. Dosavadní trenér Luboš Vašica byl tenkrát nahrazen Jiřím Jakšem. Vedení týmu mu dalo jasný úkol - do dvou let dostat Klatovy do Divize. Vstup do soutěže se nám povedl na jedničku. První utkání v Holýšově jsme vyhráli 2:0. Následovala domácí výhra v derby s Lubami (3:1) a těsná výhra na půdě rokycanské rezervy (1:0). V dalším domácím utkání jsme prohrávali s vítězem soutěže a jediným neporaženým týmem už 0:2. Vývoj zápasu se ale podařilo našemu týmu obrátit a už už to vypadalo na další tři body. Jenže kolovečský ex-ligista Došek vyrovnal hlavou v nastavení. Od tohoto momentu se nám přestalo dařit. Přišla prohra v Chotíkově (1:2), domácí remíza s tenkrát beznadějně posledními Příkosicemi (2:2 na PK 1:4) a smolná prohra na Bolevci (0:3). Naplno jsme opět bodovali až doma s Domažlicemi B (3:2). Jenomže tato výhra nás nenakopla a v dalším kole přišla potupná porážka 0:4 ve Vejprnicích. Rána trvala i doma a facka v derby od Horažďovic nebyla příjemná ani pro nás, ani pro Vás (0:3). Tenkrát jsme klesli až na osmé místo tabulky! Poslední podzimní kola byla ale až na zápas v Nepomuku v naší režii. Ve Stodě (2:1), doma s Rapidem (3:1), v již zmiňovaném Nepomuku (0:2), doma s Horní Břízou (3:0) a podzim jsme zakončili výhrou v Přešticích (1:0)! Znamenalo to přezimování na pátém místě se čtyř bodovým odstupem na druhou pozici.

     Přes zimu se v kádru udály některé změny. Odešel nejlepší podzimní střelec Šmejkal a s ním i Martin Šinál. Náš celek naopak posílil kolovečský Jirka Rejthar a s ním i mladý Harant! Po dlouhém zranění se na trávníky vrátil také Gyorgy a pro náš tým to byla velká vzpruha! Jaro jsme začali stejně jako podzim. Doma hladká výhra nad Holýšovem (4:0), vítězství na půdě Lub (3:0), stejným výsledkem jsme pokračovali i proti béčku Rokycan (3:0). A na řadu přišla zase Koloveč. V utkání kde jsme neproměnili své šance jsme odjeli s nakonec krutým výsledkem 0:4. Jak se ukázalo, koncovka nás trápila celé jaro. V dalším zápase se nám nepodařilo dát branku doma Chotíkovu (0:0 na PK 4:2). Těžký zápas jsme zvládli v Příkosicích (3:1). Doma jsme ztratili s Bolevcem (2:2 na PK 4:5) a první jarní body si proti nám připsali v Domažlicích (0:1). Nejhorší domácí porážku nám uštědřili Vejprnice (0:5). Poté přišel z našeho pohledu asi jeden z nejdůležitějších zápasů, který rozhodl o našem konečném třetím místě. V derby jsme uspěli na hřišti Horažďovic (3:1) a vrátili se na vítěznou vlnu. Tyto body jsme potvrdili doma se Stodem (5:3). Po odloženém utkání na Rapidu přišlo opět domácí utkání. S Nepomukem to bylo 2:0 v náš prospěch. A další velmi těžké, ale velmi důležité utkání z pohledu konečného vývoje v tabulce nás čekalo v úterní dohrávce. Na Rapidu řádil Sýkora a posunul náš tým blíže k postupu (2:0). Do Horní Břízy jsme jeli s vědomím, že tři body znamenají konečné třetí místo. Po poločasové remíze 2:2, jsme ovládli ten druhý a zaslouženě vyhráli 4:2! Poslední zápas už se slavilo. Před početnou diváckou kulisou a s vědomím, že vedení klubu akceptovalo nabídku fotbalového svazu postoupit o soutěž výš, jsme se s krajem rozloučili remízou 1:1 proti Přešticím.

     Ještě jedna veledůležitá věc se ale udála během jarní části sezóny. Bez ohledu na to, jestli postoupíme nebo nepostoupíme, představil klub nového manažera A-týmu. Bylo to před utkáním s Nepomukem a stal se jím Milan Koželuh, který naposledy působil v Horažďovicích.

     Od nové sezóny se tedy v Klatovech můžeme těšit na staro-novou soutěž. Město jako Klatovy si určitě takovou soutěž zaslouží a každého fandu může hřát, že se povedlo postoupit s tak mladým a prespektivním týmem, jaký měl trenér Jakš k dispozici. Vždyť například v jarním utkání se Stodem byl nejstarší na hřišti Daniel Matějka, který je ročník narození 1989! Do nové sezóny bude ale muset vedení klubu výrazně posílit. I na tomto bodu se již naplno pracuje. O konkrétních jménech ale ještě hovořit nebudeme. Buďte proto trpěliví, vše se včas dozvíte.

     A co dodat na závěr? Snad si jen přát, aby vás do ochozů chodilo příští sezónu minimálně tolik jako tu letošní a společně s vámi jsme hráli v Divizi podstatnou roli!

Něco málo ze statistik

Střelci našich branek:

Gyorgy Tomáš  8

Sýkora Václav  7

Meszároš Milan  6

Šmejkal Karel  6

Cihlář Pavel  5

Janda Martin 5

Páleník Petr  4

Kadlec Ondřej  3

Matějka Daniel 3

Rejthar Jiří 3

Procházka Jiří  2

Brož Martin 1

Harant Tomáš  1

Skala Martin  1

Blažek Petr  1

 

Hráči, kteří se podíleli na postupu do DIVIZE (alespoň jednou byli uvedeni v zápise o utkání):

Blažek Petr, Brož Marin, Brož Jan, Cibulka Zdeněk, Cihlář Pavel, Dolanský David, Gyorgy Tomáš, Harmady Pavel, Herman Jan, Homolka Lukáš, Harant Tomáš, Janda Martin, Kadlec Ondřej, Kojan Jan, Lužný Jakub, Lorenc František, Matějka Daniel, Meszároš Milan, Opl Václav, Páleník Petr, Procházka Jiří, Rejthar Jiří, Rendl Tomáš, Skala Martin, Sojka Jindřich st., Sýkora Václav, Šlechta Karel, Štengl Tomáš, Šmejkal Karel, Šinál Martin, Veselka Karel, Votípka Jan.

Na snímku nový manažer A-týmu Milan Koželuh (vpravo), vedle trenér Jiří Jakš se synem Janem.

Týmová fotka z jarní části sezóny 2013/2014.

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Fotoaparát
Fotografie
 

Nadcházející utkání

SK Klatovy 1898 vs FK. Ostrov

Divize sk. A - 24. kolo
sobota 6. 5. 2017
17:00 hod
hřiště Rozvoj
 

Hlavní partneři

         

 

 

       

 

 

Partneři