Kategorie: Mladší žáci A

FK Tachov - SK Klatovy 1898 5:2 (3:2)

7. kolo krajského přeboru MLADŠÍCH žáků

V neděli 24.9.2017 se utkali v Tachově o první místo dva soupeři s dosud plným počtem bodů. Do zápasu jsme vstoupili velice dobře, v 6. minutě vybojoval Petr Poláček míč, navedl si jej na pravačku a vstřelil vedoucí gól utkání. Po pěti minutách soupeř přesnou střelou k tyči vyrovnal. Následně ve 13. minutě obešel Adam Hošek i brankáře soupeře a střelou do prázdné branky nám vrátil vedení. Naši hráči měli v této fázi zápasu převahu, v 15. minutě šel sám na brankáře Jirka Panoš, ale střela se mu svezla po noze a svou velkou šanci bohužel neproměnil. V 16.minutě ztratil v souboji ve středu hřiště míč Honza Potužník, kapitán domácích Lukáš Tůša postupoval od půlky sám a přesnou střelou k tyči nedal našemu brankáři šanci. Hra se pak vyrovnala a bez větších šancí se blížil konec poločasu. V 29. minutě všechny překvapil rozhodčí, který nařídil proti našemu týmu velmi přísnou penaltu. Tu soupeř na dvakrát dorazil a otočil výsledek na 3:2. Penalta s naším týmem dost otřásla a druhý poločas jsme nezačali dobře, kluci kazili jednoduché míče a soupeř měl v prvních minutách převahu. Hru jsme vyrovnali a tlačili se za vyrovnáním. Soupeř nám to zjednodušil svým oslabením, kdy po velmi nešetrném zákroku na Adama Hoška, byl na osm minut vyloučen obránce Tachova. Přesilovku jsme bohužel nevyužili, hru jsme pak ještě více otevřeli a snažili se o vyrovnání. Soupeř ale velice dobře a chytře bránil a hrozil z rychlých brejků. Deset minut před koncem jsme chybovali v rozehrávce a přihráli soupeři na čtvrtý gól. V 54. minutě upadl bez cizího zavinění ve vápně soupeře Adam Hošek, následně nesportovním způsobem okomentoval výkon rozhodčího a po zásluze byl vyloučen. Tímto také skončili také naše naděje na zvrat v utkání. V 61. minutě vystřelil z dálky Tachovský Matyáš Valečka, rána se bohužel odrazila od zad našeho obránce a skončila v naší síti.

Náš tým podal v tomto kvalitním utkání velice dobrý výkon a rozhodně jsme si nezasloužili prohrát o tři branky! Vývoj zápasu zásadně ovlivnila přísná penalta, po které se soupeř zatáhl a našim hráčům se nepodařilo i přes osmiminutovou početní výhodu překonat velice kvalitní obranný blok Tachova a vstřelit vyrovnávací gól. Rozhodně byl pro nás tento zápas přínosnější, než předchozí poměrně snadná vítězství.